De machine maalt bonen maar er komt geen koffie. Wat kan ik doen?
Controleer het volgende:
- De SBS-knop op het doseersysteemhoofd is misschien te ver aangedraaid. Draai de knop naar links om deze losser te maken.
- Controleer of de openingen van het doseersysteemhoofd niet geblokkeerd zijn. Maak ze zo nodig schoon met een naald.
- Als uw machine werkt met voorgemalen koffie, zet dan een kop zonder gemalen koffie in de machine te doen. Als er water uit de machine komt, wordt het probleem mogelijk veroorzaakt door de koffiebonen. In dat geval raden wij u aan de machine in te stellen op het meest geschikte maalniveau voor het soort koffie dat u gebruikt en/of over te stappen op een melange van Arabica en Robusta.
- Controleer of de koffiezetunit schoon is. Als dat niet het geval is, maak de unit dan schoon en smeer de unit volgens de instructies in de gebruikershandleiding.
- De machine is ingesteld voor een hoeveelheid koffie die zo klein is dat de hoeveelheid water niet groot genoeg is om de doseertuit te bereiken.
- Controleer of het waterreservoir voldoende water bevat. Vul het waterreservoir zo nodig. Vul dan de leiding door de functie voor heet water te kiezen, het stoompijpje te openen en een glas heet water af te tappen.
Neem contact op met het Consumer Care Center als u het probleem hiermee niet kunt oplossen. U vindt de contactgegevens op de productinformatiepagina.