Zamknij okno
Drukuj stronę
Philips Saeco Intelia Super-automatic espresso machine HD8751/04 Classic Milk Frother Black
HD8751/04
Czyszczenie/utrzymanie

Pytanie

Jak usuwać kamień z ekspresu Intelia?

Odpowiedź

Częstotliwość usuwania kamienia zależy od stopnia twardości wody w danej okolicy i ilości wody przepływającej przez urządzenie. Nie zależy ona od tego, czy wody używa się do parzenia kawy, spieniania mleka czy do płukania ekspresu. Poniższa tabela zawiera informacje o częstotliwości usuwania kamienia z ekspresów z filtrem Intenza+ i bez niego.

Przykładowa częstotliwość usuwania kamienia:
w przypadku wybrania twardości wody 4 i braku korzystania z dodatkowego filtra ikona funkcji Calc Clean pojawia się na wyświetlaczu po zużyciu 30 litrów wody, tj. około 20 pełnych zbiorników.

Korzystanie z filtra Intenza+ pozwala zmniejszyć częstotliwość usuwania kamienia. Po włożeniu filtra Intenza+ należy zawsze upewnić się, że w menu urządzenia dla filtra wody wybrano opcję „ON”.

Uwaga: nie wolno używać octu do usuwania kamienia.
Kamień należy usuwać za pomocą specjalnego środka Philips/Saeco przeznaczonego do tego celu. Można go zakupić w sklepie internetowym firmy Philips lub u lokalnego sprzedawcy. 

Instrukcja usuwania kamienia:
Proces usuwania kamienia trwa około 35 minut. Pojawienie się ikony CALC CLEAN na wyświetlaczu wskazuje, że należy przeprowadzić proces. Regularne usuwanie kamienia jest niezbędne do zapewnienia długiego okresu eksploatacji urządzenia Saeco.

Przed rozpoczęciem procesu usuwania kamienia upewnij się, że:
— Przystawka pannarello i moduł cappuccinatore zostały usunięte.
— Ze zbiornika został usunięty dodatkowy filtr wody (INTENZA+).
— Tacka ociekowa jest pusta.

 1. Urządzenie sygnalizuje konieczność usunięcia kamienia. Naciśnij przycisk „”, aby wejść do menu. Następnie naciśnij przycisk „” i przytrzymaj go, aż na wyświetlaczu pojawi się symbol funkcji Calc Clean.
 2. Naciśnij przycisk „”, aby wejść do menu usuwania kamienia. Na wyświetlaczu pojawi się symbol środka do usuwania kamienia.
 3. Wyjmij zbiornik wody. Wlej do niego całą butelkę środka Saeco.
 4. Dopełnij zbiornik świeżą, bieżącą wodą do oznaczenia „MAX”. (Woda powinna sięgać oznaczenia „MAX”; w przeciwnym razie konieczne będzie ponowne płukanie zbiornika). Umieść zbiornik wody z powrotem w urządzeniu. 

 1. Umieść dużą (litrową) miskę pod dozownikiem pary.
 2. Naciśnij przycisk „”, aby rozpocząć cykl usuwania kamienia.
 3. Z urządzenia zacznie się rytmicznie wydobywać roztwór środka do usuwania kamienia. O postępie procesu będzie informować pasek na wyświetlaczu.
  Cykl usuwania kamienia można wstrzymać, naciskając przycisk „”. Aby wznowić cykl, naciśnij przycisk „” ponownie.
 4. Po wyczerpaniu wody i środka do usuwania kamienia na wyświetlaczu pojawi się symbol pustego zbiornika wody. Dokładnie wyczyść zbiornik i nalej do niego świeżej wody.

 1. Po napełnieniu zbiornika świeżą wodą na wyświetlaczu pojawi się symbol rozpoczęcia. Naciśnij przycisk „”. Urządzenie rozpocznie cykl płukania.
 2. Gdy na wyświetlaczu pojawi się symbol pustego zbiornika wody, ponownie napełnij zbiornik świeżą wodą do oznaczenia „MAX”. Włóż zbiornik wody do urządzenia i naciśnij przycisk „” ponownie, aby kontynuować.
 3. Może zajść konieczność kilkakrotnego dolewania wody do zbiornika w celu ukończenia płukania. Należy to zrobić po każdym pojawieniu się symbolu pustego zbiornika wody na wyświetlaczu.
 4. Po zakończeniu płukania na wyświetlaczu pojawi się komunikat „End”. Naciśnij przycisk „”, aby zakończyć proces usuwania kamienia. 

 1. Urządzenie automatycznie zaleje obieg, podgrzeje go i wykona cykl samoczyszczenia w celu przygotowania do parzenia kawy.

Uwaga: moduł parzenia należy następnie umyć wodą. Instrukcje czyszczenia można znaleźć poniżej (łącze „Powiązane artykuły”).


Wskazówki dotyczące częstotliwości usuwania kamienia. 

Częstotliwość usuwania kamienia bez stosowania filtra INTENZA+

Twardość wody Częstotliwość usuwania kamienia
1 = bardzo miękka (maksymalnie 7°dH) Po 240 litrach
2 = miękka (7° do 14°dH) Po 120 litrach
3 = twarda (14° do 21°dH) Po 60 litrach
4 = bardzo twarda (21°dH i więcej) Po 30 litrach

 

 

 

 


Częstotliwość usuwania kamienia przy stosowaniu filtra INTENZA+

Twardość wody Częstotliwość usuwania kamienia
1 = bardzo miękka (maksymalnie 7°dH) Po 480 litrach
2 = miękka (7° do 14°dH) Po 240 litrach
3 = twarda (14° do 21°dH) Po 120 litrach
4 = bardzo twarda (21°dH i więcej) Po 60 litrach

 

 

 

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?