Pytanie

Jak sie dowiem, czy dany plik muzyczny jest chroniony przed skopiowaniem?

Odpowiedź

Mozesz okreslic, czy dany plik muzyczny jest chroniony przed skopiowaniem (tzn. czy potrzebna jest licencja na jego odtwarzanie lub inne wykorzystanie) na kilka sposobów.
Aby okreslic, czy dany plik jest chroniony w programie Windows Media Player 10, nalezy:

  1. Kliknac prawym przyciskiem myszy na danym pliku w widoku biblioteki.
  2. Kliknac na Wlasciwosci z listy opcji, a nastepnie wybrac zakladke Licencja. Jesli plik jest chroniony, w oknie szczególów licencji pojawia sie warunki licencji. Jesli w oknie szczególów nie pojawi sie  zadna informacja o licencji, oznacza to, ze plik nie jest chroniony.   

Aby wyswietlic chroniona kolumne dla kategorii w programie Windows Media Player 10, nalezy :

  1. Kliknac na Biblioteke, a nastepnie kliknac widok wybranej kategorii (np. Wszystkie utwory muzyczne).
  2. W polu Szczególy kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym naglówku kolumny (np. Tytul), a nastepne kliknij Chroniony. W ten sposób kolumna z opcja Chronione zostala dodana do zakladki Szczególy, dzieki czemu bedzie mozna okreslic, czy i które elementy z danej kategorii sa chronione.

Jesli uzywasz Windows Media Player 11, nalezy:

  1. Kliknac prawym przyciskiem myszy na dany utwór w widoku biblioteki.
  2. Wybrac z listy opcji Wlasciwosci, a nastepnie kliknac zakladke Zasady korzystania z plików multimedialnych. Jesli plik jest chroniony, w oknie szczególów licencji pojawia sie warunki licencji. Jesli w oknie szczególów nie pojawi sie  zadna informacja o licencji, oznacza to, ze plik nie jest chroniony.
     

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?