Pytanie

Czy zestaw słuchawkowy Bluetooth jest podatny na zakłócenia?

Odpowiedź

Stacje radiowe Bluetooth korzystają z nielicencjonowanej częstotliwości 2,4 GHz (ISM). Dlatego właśnie niektóre urządzenia, np. telefony bezprzewodowe, bezprzewodowe urządzenia sieciowe (Wi-Fi) lub mikrofalówki mogą powodować zakłócenia, szczególnie, jeśli odległość między zestawem słuchawkowym a telefonem jest duża.

Zakłócenia można zminimalizować poprzez usunięcie lub unikanie przeszkód między anteną Bluetooth zestawu słuchawkowego a anteną urządzenia źródłowego (telefonu, odtwarzacza MP3 itp.).

Jednakże standard Bluetooth został opracowany z myślą o działaniu w otoczeniu z dużą ilością zakłóceń i jest o wiele solidniejszy od innych technologii bezprzewodowych. Urządzenia z wersją 1.2 standardu Bluetooth lub wyższą wykorzystują techniki „przeskoku częstotliwości” w celu automatycznego przejścia z częstotliwości o dużej ilości zakłóceń do częstotliwości z niewielkim nasileniem zakłóceń. Stacje radiowe Bluetooth przełączają częstotliwości w tak szybkim tempie (1600 razy na sekundę), a pakiety przesyłanych danych są tak małe, że zakłócenia z innych źródeł RF są mało prawdopodobne.

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?