Pytanie

Co zrobić w przypadku wydostającej się spod urządzenia wody?

Odpowiedź

Woda może znaleźć się pod urządzeniem z kilku powodów:

 1. Tacka ociekowa jest pełna i woda wylewa się podczas parzenia kawy lub usuwania kamienia. 
  Aby zapobiec przepełnianiu się tacki ociekowej podczas parzenia kawy:
  • Upewnij się, że urządzenie jest ustawione na poziomej powierzchni, tak aby zapewnić prawidłowe działanie wskaźnika zapełnienia tacki.
  • Przed rozpoczęciem parzenia jednej lub dwóch filiżanek kawy sprawdź, czy wskaźnik zapełnienia tacki nie ukazuje się na pokrywce tacki ociekowej. Jeśli tak się dzieje, oznacza to, że tacka ociekowa jest pełna i konieczne jest jej opróżnienie.
  • Przed rozpoczęciem usuwania kamienia z urządzenia sprawdź, czy tacka ociekowa jest pusta. 


 2. Sprawdź szczelność zbiornika wody. 
  Miejsce przecieku w zbiorniku wody może być trudne do znalezienia. Aby w prosty sposób sprawdzić szczelność zbiornika wody, wystarczy napełnić zbiornik wodą, osuszyć jego dno, a następnie postawić go na suchym ręczniku. Jeśli po godzinie ręcznik będzie nadal suchy, zbiornik na wodę nie przecieka. 

 3. Jednostka zaparzająca lub kanały odprowadzające (z tyłu i pod jednostką) mogą być zablokowane.
  Wypłucz moduł w letniej wodzie i ostrożnie wyczyść górny filtr. Oczyść również wnętrze urządzenia miękką, wilgotną ściereczką. Nie zapomnij wyczyścić obszaru pod modułem parzenia, gdzie znajduje się kanał odprowadzający nadmiar wody. Do czyszczenia tego obszaru nadaje się wycior do fajki. 


  Na poniższym filmie widać, które części modułu parzenia należy płukać ze szczególną ostrożnością. 

 

Wskazówka eksperta:
„Trudno dostępne miejsca, w szczególności dozownik pary i kranik dozownika kawy, najlepiej czyścić za pomocą wycioru do fajki”.

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?