Soru

Göğüs pompasını nasıl sökebilir ve temizleyebilirim/sterilize edebilirim?

Yukarıda

Göğüs pompasını, kullanım kılavuzunda bulunan talimatlara uygun bir şekilde temizleyin/sterilize edin (aşağıya bakın).

Not: Elektrikli göğüs pompası kullanıyorsanız süt temas etmediği için silikon boruları ve kapakları sterilize etmenize gerek yoktur. Motor ünitesini ve adaptörü suyla TEMİZLEMEMENİZ gerekir; ancak yumuşak ve nemli bir bezle silebilirsiniz.

1. Göğüs pompasını sökün ve biberonu pompanın gövdesinden çıkarın. Sütü doğru bir şekilde kullandığınızdan ve buzdolabında (48 saate kadar, buzdolabı kapağında değil) veya dondurucuda (en fazla 3 ay) sakladığınızdan emin olun. Ardından, güç ünitesini prizden çekin (elektrikli göğüs pompası kullanıyorsanız); ardından göğüs pompasını dikkatlice sökme işlemine devam edebilirsiniz. Beyaz valfı da çıkarın. Beyaz valfı çıkarırken ve temizlerken dikkatli olun. Bu parça hasar görürse, göğüs pompanız düzgün çalışmaz. Beyaz valfi çıkarmak için valfin yanındaki oluklu parçadan hafifçe çekin.

2. Tüm parçaları (motor ünitesi ve adaptör hariç), yumuşak bulaşık sıvısı içeren sıcak suda temizleyin ve ardından iyice durulayın. Parçaları bulaşık makinesinde de temizleyebilirsiniz (yalnızca üst rafta). Valfı temizlemek için, biraz bulaşık sıvısı içeren ılık suda parmaklarınız arasında hafifçe ovun. Valfin içine herhangi bir nesne sokmayın. Bu, valfe zarar verebilir.

3. Tüm parçaları (silikon borular, kapaklar, motor ve adaptör hariç) bir Philips Avent buharlı sterilizasyon cihazında veya 5 dakika kaynatarak sterilize edin. Sterilizasyon döngüsü sona erdikten sonra soğuma için beklemeye dikkat edin: göğüs pompası sterilizasyon işleminden hemen sonra dokunamayacağınız kadar sıcak olabilir.

Ekler

Dosya adı
Dosya boyutu
Dosya tarihi
Dil
6.67 MB
2019-08-27
Türkçe

Bu belge sorunuzu yanıtladı mı?

Evet Hayır Deneme gerekli

Bize bu SSS hakkındaki düşüncelerinizi bildirin. Sorunuza daha iyi bir yanıt verebilmek için ne yapmamız gerekir?