Pytanie

Dlaczego tacka ociekowa napełnia się tak szybko?

Odpowiedź

Tacka ociekowa może napełniać się szybko. Nie jest to usterka. Podczas pracy urządzenia w jego obiegach znajduje się woda, która automatycznie ścieka do tacki. Zapewnia to optymalne działanie urządzenia. Opróżniaj i czyść tackę ociekową codziennie i za każdym razem po ukazaniu się na pokrywce wskaźnika jej zapełnienia.

Szybkość zapełniania się tacki ociekowej zależy od częstotliwości korzystania z urządzenia. Podczas korzystania z urządzenia woda może ściekać do tacki z różnych powodów.

  1. Po zaparzeniu kawy w urządzeniu powstaje nadciśnienie. Aby zmniejszyć to ciśnienie, urządzenie odprowadza nadmiar wody bezpośrednio do tacki ociekowej. Podczas jednego cyklu parzenia odprowadzone zostaje około 25 ml wody. Podczas spieniania mleka odprowadzane jest nieco więcej wody, ponieważ wytwarzane jest więcej pary.

     
  2. Na tacce ociekowej zbiera się również woda wydostająca się z kranika dozownika podczas cykli automatycznego płukania i samoczyszczenia, a także kawa rozlana podczas parzenia.


Wskaźnik zapełnienia tacki ociekowej

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?