Pytanie

Z ekspresu nie wydobywa się kawa, gorąca woda ani para. Co zrobić?

Odpowiedź

Istnieje kilka możliwych przyczyn i rozwiązań tego problemu. Wypróbuj poniższe rozwiązania. 

 1. Urządzenie jest używane po raz pierwszy lub zmieniono rodzaj używanych ziaren kawy
  System Saeco Adapting System (SAS) automatycznie optymalizuje ekstrakcję kawy. Optymalizacja ta trwa przez kilka cykli parzenia. Należy poczekać na zakończenie tego procesu. 

 2. Partia zmielonej kawy blokuje lejek kawy wewnątrz urządzenia, ponieważ nie może zostać przesłana do modułu parzenia
  W celu odblokowania młynka należy wyjąć moduł parzenia i wyczyścić lejek kawy uchwytem łyżki. Położenie lejka kawy — patrz ilustracja 4.


 3. Jeśli z urządzenia nie wydobywa się kawa ani gorąca woda, może to oznaczać, że ekspres jest niesprawny. 
  Na panelu sterowania znajduje się kilka wskaźników. Natura komunikatów i możliwe rozwiązania zależą od tego, który wskaźnik świeci i w jaki sposób. Wskaźniki mogą świecić światłem ciągłym albo migać szybko lub powoli. 

 4. Jeśli moduł parzenia jest zablokowany lub kamień zablokował obwód wody, z urządzenia może się wydobywać tylko niewielka ilość kawy lub wody albo też płyn może się nie wydobywać w ogóle
  Wyczyść i nasmaruj moduł parzenia. Następnie usuń kamień z ekspresu. 

 5. Zmień ustawienie młynka lub ilości parzonej kawy. 
  Jeśli kawa jest mielona zbyt drobno lub parzona jest zbyt mała jej ilość, z urządzenia będzie wydobywać się tylko parę kropel napoju.


Jeśli powyższe rozwiązania nie spowodują ustąpienia problemu, skontaktuj się z lokalnym Centrum Obsługi Klienta firmy Philips SaecoStrona z danymi kontaktowymi.

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?