Pytanie

Mój ekspres wydaje dziwne dźwięki.

Odpowiedź

Parzenie kawy w ekspresie ciśnieniowym ma więcej etapów niż w ekspresie przelewowym. Ziarna kawy są mielone; moduł parzenia porusza się; podczas parzenia i spieniania mleka ma miejsce wyrównywanie ciśnienia — wszystko to nie tylko daje inny smak kawy, ale i powoduje powstawanie różnych dźwięków.

Nawet drobne zmiany ustawień mogą wpłynąć na charakter dźwięków wydawanych przez urządzenie. Jeśli ekspres emituje dziwne dźwięki:

  • Zmień ustawienia stopnia zmielenia kawy i jej ilości i sprawdź, czy problem został rozwiązany. 
    Instrukcje "W jaki sposób można zmienić ustawienie stopnia zmielenia kawy i jej ilości?" (łącze „Powiązane artykuły”). 


  • Także zablokowany moduł parzenia i osady kamienia mogą powodować emitowanie dziwnych dźwięków. 
    Wyczyść i nasmaruj moduł parzenia. Jeśli dźwięki są nadal emitowane, usuń kamień z urządzenia. Instrukcje czyszczenia i usuwania kamienia można znaleźć poniżej (łącze „Powiązane artykuły”). Porada eksperta:

„Jeśli w pojemniku na ziarna kawy znajdują się ciała obce, takie jak kawałki drewna, kamyki itp., również młynek może wydawać dziwne, głośne dźwięki. Wyczyść młynek, aby usunąć z niego ciała obce. Opróżnij lejek na ziarna kawy i za pomocą odkurzacza usuń pozostałości z młynka. Nigdy nie nalewaj wody do młynka do kawy”.

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?