Pytanie

Jakie rodzaje kawy można zaparzyć za pomocą ekspresu Xsmall?

Odpowiedź

Za pomocą ekspresu Xsmall można zaparzyć następujące rodzaje kawy:

   Espresso
22–27 ml nieustającej przyjemności w małej filiżance. Tradycyjne espresso jest pokryte grubą warstwą pianki koloru orzechowego. Espresso to eliksir o ponad 800 różnych smakach. Zapewnia przyjemność od pierwszego łyku.

Przygotowanie:
za pomocą ekspresu Xsmall można przygotować espresso jednym naciśnięciem przycisku. Odpowiednia ilość wody jest zaprogramowana fabrycznie. Oczywiście można dostosować aromat.
 

 Cappuccino
Klasyczne cappuccino to harmonijna kompozycja espresso, mleka i mlecznej pianki. Trzeba jeszcze posypać je odrobiną sproszkowanego kakao. Zazwyczaj cappuccino nie jest podawane w postaci rozwarstwionej, jak pokazano na rysunku, ale zmieszane i lekko osłodzone.

Przygotowanie:
cappuccino w tradycyjnym włoskim stylu przygotowuje się, parząc espresso (ok. 25–30 ml) w filiżance o pojemności 120–150 ml, a następnie szybko dolewając podobną ilość gorącego mleka i zdobiąc wierzch łyżką pianki.

Do podgrzewania i spieniania mleka służy dozownik gorącej wody/pary (lub przystawka pannarello, jeśli została zainstalowana).

 

   Ristretto

Ristretto to wyjątkowo mocne, bardzo intensywne espresso, parzone z tej samej ilości kawy, lecz mniejszej ilości wody co zwykłe espresso. To bardzo energetyzujący napój.

Przygotowanie:
aby przygotować ristretto, należy zaparzyć espresso z mniejszą ilością wody. Wymaganą objętość wody można ustawić w ekspresie Xsmall.
   Caffè lungo
Słabszy, większy objętościowo wariant espresso, o delikatniejszym aromacie dzięki użyciu większej ilości wody.

Przygotowanie:
aby przygotować caffè lungo, należy zaparzyć espresso ze znacznie większą ilością wody. Wymaganą objętość wody można ustawić w ekspresie Xsmall.
   Caffè latte

smakowita caffè latte jest idealna na początek dnia. Gorące mleko o objętości filiżanki espresso wlewamy do szklanki lub filiżanki i mieszamy z jedną lub dwoma filiżankami espresso. Caffè latte można podawać z warstwą pianki na górze.

Przygotowanie:
wlej jedną lub dwie filiżanki espresso do rozgrzanej filiżanki i szybko dopełnij gorącym mlekiem. Możesz lekko spienić mleko, aby utworzyć pienistą czapeczkę.
Do podgrzewania i spieniania mleka służy dozownik gorącej wody/pary (lub przystawka pannarello, jeśli została zainstalowana).
 

 Latte macchiato

biały-czarny-biały — to typowe kolory latte macchiato. Aby przygotować ten napój, potrzeba około 250 ml gorącego mleka, 400 ml spienionego mleka oraz jednej lub dwóch filiżanek espresso. Po połączeniu tych składników otrzymuje się wyborną kremową kawę.

Przygotowanie:
powoli wlej espresso do wysokiej szklanki z gorącym mlekiem. Espresso musi być znacznie gorętsze niż mleko, aby oba płyny nie zmieszały się ze sobą zbyt szybko, co popsułoby efekt warstw. Teraz trzeba tylko dodać warstwę kremowej pianki.

Porada: przyrządzając latte macchiato, najlepiej dodać espresso na końcu. Pianka zatrzymuje wówczas espresso, które tworzy warstwę nad gorącym mlekiem.

   

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?