Pytanie

Jak odpowietrzać ekspres Odea?

Odpowiedź

Aby zapobiec zaleganiu powietrza i wody w ekspresie, należy go odpowietrzyć przed pierwszym użyciem i po długim okresie nieużywania.
Odpowietrzanie należy przeprowadzić także po włożeniu lub wymianie filtra, ponieważ podczas tych czynności do urządzenia może dostać się powietrze. 

Przeprowadź odpowietrzanie:

  • Jeśli wskaźnik ostrzegawczy miga szybko:
  • Urządzenie można odpowietrzyć w dowolnej chwili, używając odrobiny gorącej wody. Gdy gorąca woda wydostaje się z ekspresu, cały obieg jest napełniony, wypłukany i pod ciśnieniem.


Jak odpowietrzyć ekspres, kiedy wskaźnik ostrzegawczy szybko miga:

  1. Nalej świeżej wody do zbiornika.
  2. Umieść puste naczynie pod dozownikiem pary/przystawką pannarello.
  3. Ustaw pokrętło regulacji w położeniu i poczekaj (kilka minut), aż z dozownika pary / przystawki pannarello zacznie się wydobywać ciągły strumień wody.
  4. Ustaw pokrętło w pozycji spoczynkowej .


Porada eksperta:

Jeśli odpowietrzenie ekspresu nie rozwiąże problemu: Spróbuj wykonać następujące czynności:

  1. Kilkakrotnie wyjmij i włóż ponownie zbiorniczek wody przy włączonym urządzeniu. Upewnij się, że zbiorniczek wody został włożony prawidłowo.
  2. Jeśli w zbiorniczku wody znajduje się filtr, wyjmij filtr, a następnie włącz urządzenie.

    Jeśli problem nie ustąpi, skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta firmy Philips w swoim kraju (Strona z danymi kontaktowymi)

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?