Pytanie

Dlaczego przystawka pannarello nie spienia mleka?

Odpowiedź

W większości przypadków słaba piana mleczna lub niemożność jej uzyskania spowodowana jest osadami w obiegu mleka lub wody. Osady mleka lub kamienia mogą częściowo zablokować obiegi, co powoduje nieregularności w dostawie pary (wahania ciśnienia, zbyt mało pary lub brak pary).

 1. Dokładnie wyczyść przystawkę pannarello: zdejmij zewnętrzną i górną część i opłucz je pod ciepłą bieżącą wodą. Jeśli nie można w ten sposób usunąć osadów z mleka, wymocz części przystawki w ciepłej wodzie i oczyść je wyciorem do fajki.
   

 2. Użyj zimnego (ok. 5°C) mleka o zawartości białka co najmniej 3%, aby otrzymać najlepsze cappuccino. 

 3. Jeśli wyczyszczenie przystawki pannarello nie poprawi jakości piany, usuń kamień z ekspresu Intelia. Instrukcje usuwania kamienia można znaleźć poniżej (łącze „Powiązane artykuły”).


Porada eksperta:
„Przystawkę pannarello należy czyścić po spienieniu mleka. Aby wyczyścić przystawkę, wlej niewielka ilość gorącej wody do pojemnika i przetrzyj obudowę wilgotną szmatką. Na koniec dnia wyjmij zewnętrzną część przystawki i opłucz ją pod ciepłą bieżącą wodą”.

 
Jak najlepiej spienić mleko:
Przed rozpoczęciem procesu spienienia mleka upewnij się, że z dozownika pary/przystawki pannarello wydostaje się jednolity strumień pary.

 1. Umieść puste naczynie pod dozownikiem pary/przystawką pannarello.
 2. Ustaw pokrętło w położeniu „”. Urządzenie zacznie się nagrzewać.
 3. Wylej pozostałości wody i poczekaj, aż z kranika zacznie wydobywać się wyłącznie para. Ustaw pokrętło w pozycji spoczynkowej „”.

Teraz możesz spienić mleko, korzystając z dozownika pary/przystawki pannarello:

 1. Napełnij 1/3 pojemnika zimnym mlekiem (ok. 5°C).
 2. Włóż przystawkę pannarello do połowy do pojemnika z mlekiem.
 3. Ustaw pokrętło w położeniu „”.
 4. Spień mleko, delikatnie poruszając pojemnikiem dookoła, do góry i w dół. Kiedy uzyskasz żądaną konsystencję spienionego mleka, ustaw pokrętło w pozycji spoczynkowej „”.
  Ostrzeżenie! Niebezpieczeństwo oparzenia! Przystawka pannarello/dozownik pary nagrzewa się mocno podczas spieniania mleka. Z dyszy przed parą mogą tryskać niewielkie ilości gorącej wody. Nigdy nie dotykaj przystawki gołymi rękami tuż przed i podczas spieniania ani bezpośrednio po jego zakończeniu. Korzystaj w tym celu z uchwytu termoizolacyjnego.

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?