Pytanie

Zaparzona kawa staje się wodnista. Co zrobić?

Odpowiedź

Na powstawanie wodnistej kawy może wpływać 5 różnych czynników: pierwsze użycie i system Saeco Adapting System, zablokowanie młynka, grubość mielenia, ustawienie aromatu oraz ustawiona ilość parzonej kawy. Sprawdź poniższe przyczyny i rozwiązania w kontekście swojego urządzenia.

 1. Pierwsze użycie i system Saeco Adapting System. 
  Jeśli używasz urządzenia po raz pierwszy, ewentualna wodnistość kawy w przypadku pierwszych 2–3 filiżanek jest normalnym zjawiskiem. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie systemy wewnętrzne nie są jeszcze napełnione. Należy zaparzyć więcej niż 3 kawy, aby system Saeco Adapting System dostosował się do ustawień. 
 2. Zablokowanie młynka.
  Jeśli zmielona kawa blokuje lejek kawy wewnątrz urządzenia, nie może zostać przesłana do modułu parzenia Aby odblokować młynek, należy wyczyścić lejek kawy uchwytem łyżki zgodnie z pokazanymi na filmie instrukcjami dotyczącymi cotygodniowego czyszczenia modułu parzenia.

 

 

 1. Ustawienie aromatu. 
  Wybierz ulubioną mieszankę kawy i dostosuj ilość mielonej kawy do własnych upodobań. Możesz także wybrać funkcję wstępnie zmielonej kawy.
  Aby tymczasowo zmienić ilość mielonej kawy, naciśnij przycisk „” na panelu sterowania. Naciśnij przycisk „” lub „” w celu przewijania. 

 2. Grubość mielenia.
  Oznaczenia w komorze na pojemnik na ziarna kawy odpowiadają ustawieniom mielenia. Dostępnych jest 5 różnych ustawień grubości mielenia: od 1 — grube mielenie (łagodniejszy smak; nadaje się do mocno palonych mieszanek) do 5 — drobne mielenie ( bardziej wyrazisty smak; nadaje się do lżej palonych mieszanek). Użyj dostarczonego w zestawie klucza do regulacji młynka. 

  1. Wciśnij kluczem pokrętło regulacji młynka i obracaj je ząbek po ząbku.
  2. Zaparz 2–3 filiżanki kawy. Zmianę w sposobie mielenia można zauważyć po kilku filiżankach kawy.
  3. W razie potrzeby powtórz czynności od 1 do 3.


 3. Ustawiona ilość parzonej kawy.
  Urządzenie umożliwia dostosowanie ilości parzonej kawy do swoich preferencji lub wielkości filiżanek. Za każdym razem, gdy naciskany jest jeden z przycisków kawy, urządzenie zaparza ustaloną wcześniej ilość kawy. Dla każdego przycisku można zaprogramować określone ustawienie parzenia. Instrukcje dotyczące programowania ilości parzonej kawy można znaleźć w poniższym powiązanym artykule: „Jak dopasować ilość parzonej kawy do swoich preferencji lub do rozmiaru filiżanki?”. 

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?