Pytanie

Na wyświetlaczu pojawia się kod błędu. Co zrobić?

Odpowiedź

Jeśli na wyświetlaczu pojawia się kod błędu E01/E03/E04/E05, sprawdź poniższe rozwiązania. Jeśli to nie zadziała lub kod błędu nie jest opisany, zapisz kod błędu i skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta w swoim kraju — Strona z danymi kontaktowymi.

 1. E01 (młynek zablokowany): 
  Zmielona kawa blokuje lejek kawy wewnątrz urządzenia. W celu odblokowania młynka należy wyczyścić lejek kawy za pomocą uchwytu łyżki zgodnie z instrukcjami przedstawionymi w filmie dotyczącym cotygodniowego czyszczenia modułu parzenia. Przed ponownym włożeniem modułu parzenia upewnij się, że jest on wyczyszczony i nasmarowany. Ważne! Jeśli moduł parzenia nie znajduje się w pozycji spoczynkowej, nie można go umieścić z powrotem w urządzeniu. 

 

 

 1. E03/E04 (moduł parzenia):
  moduł parzenia jest zablokowany lub znajduje się w niewłaściwym położeniu. Wyczyść i nasmaruj moduł parzenia.
  Jeśli nie można wyjąć/włożyć modułu parzenia; 
  1. Umieść wewnętrzną tackę ociekową i pojemnik na fusy kawowe z powrotem na miejscu, a następnie zamknij klapkę serwisową.
  2. Naciśnij wyłącznik, a następnie włącz urządzenie. Urządzenie automatycznie ustawi przekładnię w położeniu początkowym, jeśli występuje niedopasowanie przekładni.
  3. Naciśnij wyłącznik, a następnie wyłącz urządzenie.
  4. Otwórz klapkę serwisową. Wyjmij wewnętrzną tackę ociekową i pojemnik na ziarna kawy.
   • Jeśli chcesz umieścić moduł parzenia z powrotem na miejscu, upewnij się, że jest on ustawiony w pozycji spoczynkowej (patrz instrukcje poniżej) i wsuń go do urządzenia (po zablokowaniu usłyszysz charakterystyczny odgłos).
   • Jeśli chcesz wyjąć moduł parzenia, otwórz dźwignię odblokowującą modułu parzenia. Wyjmij moduł parzenia, pociągając za uchwyt. 

Jak ustawić moduł parzenia w pozycji spoczynkowej.

 1. Dźwignia musi dotykać podstawy modułu. Jeśli tak nie jest, należy ją ustawić w prawidłowym położeniu,
 2. aby groty obu strzałek z boku modułu parzenia były wyrównane. 

 

 1. E05 (miernik przepływu/bojler/pompka):
  Kiedy do systemu dostanie się powietrze, urządzenie automatycznie spróbuje rozwiązać ten problem, zalewając system. W przypadku niepowodzenia na wyświetlaczu pojawi się kod błędu E05. Poniższe rozwiązania mogą pomóc w ręcznym usunięciu powietrza z systemu.
   
   
  1. Kilkakrotnie wyjmij i włóż ponownie zbiornik wody przy włączonym urządzeniu. Upewnij się, że zbiornik wody został włożony prawidłowo. 

  2. Jeśli w zbiorniku wody znajduje się filtr, wyjmij filtr, a następnie włącz urządzenie.

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?