Pytanie

Urządzenie nie spienia prawidłowo mleka. Co zrobić?

Odpowiedź

Pojemnik na mleko doskonale nadaje się do przygotowywania pysznego mleka w różnych odmianach. Jeśli mleko nie jest spieniane właściwie, przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne.

Najczęstszą przyczyną powstawania małej ilości spienionego mleka lub słabej jakości piany są zanieczyszczenia. Pojemnik na mleko należy czyścić raz w tygodniu lub po każdym użyciu, ponieważ umożliwia to zachowanie higieny i zapewnia idealną konsystencję spienionego mleka.
Porada eksperta: „Ze względów higienicznych wszystkie części urządzenia stykające się z mlekiem należy dokładnie wypłukać pod bieżącą gorącą wodą po każdym użyciu. Zanurzenie części w ciepłej wodzie pomoże usunąć zanieczyszczenia. Elementy umyte w płynie do mycia naczyń należy dokładnie wypłukać”.

 

Inne przyczyny powstawania małej ilości spienionego mleka lub słabej jakości piany opisano poniżej. Zapoznaj się z zaleceniami podanymi poniżej i sprawdź, czy są spełnione w przypadku Twojego urządzenia.

 1. Dozownik pojemnika na mleko musi być całkowicie wyciągnięty i ustawiony w odpowiedniej pozycji.
  Jeśli dozownik pojemnika na mleko nie jest całkowicie wyciągnięty i ustawiony w pozycji , para może wydostawać się na zewnątrz, a dozownik pojemnika na mleko nie spieni mleka prawidłowo lub nie spieni go w ogólne. Gdy dozownik pojemnika na mleko zablokuje się w prawidłowej pozycji, usłyszysz kliknięcie. 


 2. Wszystkie części dozownika pojemnika na mleko muszą być prawidłowo przymocowane.
  Dozownik pojemnika na mleko składa się z różnych oddzielne części. Upewnij się, że wszystkie części rozmontowane do czyszczenia zostały następnie prawidłowo zmontowane. Przykład: jeśli wąż w pojemniku na mleko nie jest właściwie umiejscowiony, może pobierać więcej powietrza niż mleka, co skutkuje małą ilością spienionego mleka. 


 3. Często sprawdzaj, czy pojemnik na mleko jest czysty, i usuwaj z niego kamień.
  Jeśli wyczyszczenie pojemnika na mleko nie poprawi jakości piany, usuń kamień z urządzenia. Zatkanie obwodów wewnętrznych kamieniem będzie wpływać na ilość wytwarzanej pary, co będzie miało negatywny wpływ na ilość i jakość spienionego mleka. Koniecznie usuń kamień z urządzenia, jeśli sygnalizuje ono potrzebę wykonania tej procedury. 

 4. Rodzaj mleka, którego użyto.
  Użyj zimnego (około 5°C) mleka o zawartości białka co najmniej 3%, aby otrzymać najlepsze cappuccino. Można użyć mleka pełnego lub niskotłuszczowego, w zależności od indywidualnych upodobań. 

 5. Wypróbuj różne rozwiązania.
  Sprawdź także ustawienia dotyczące napoju. Możesz dostosować ilość mleka używanego w przypadku niektórych rodzajów kaw. Wypróbuj różne rozwiązania, aby znaleźć ustawienie zgodne z własnymi upodobaniami.

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?