Pytanie

Jak czyścić ekspres?

Odpowiedź

Ekspres należy czyścić w zależności od częstotliwości korzystania z niego, ale nie rzadziej niż raz w tygodniu. Uważaj, aby woda nie dostała się do żadnych podzespołów elektrycznych. Za każdym razem wyczyść wyświetlacz i przyciski wilgotną szmatką.

Wszystkie zdejmowane części można myć pod bieżącą wodą. Można także użyć płynu do mycia naczyń. Do czyszczenia urządzenia nie wolno używać alkoholu, rozpuszczalników ani środków ściernych. W zmywarce można myć tylko uchwyt na filiżankę, wewnętrzną tackę ociekową, szufladę na fusy kawowe oraz pojemnik na mleko.

Tacka ociekowa:
Opróżniaj i czyść wewnętrzną tackę ociekową za każdym razem po wyświetleniu komunikatu informującego o konieczności opróżnienia tacki.
Opróżniaj i czyść zewnętrzną tackę ociekową za każdym razem po ukazaniu się na pokrywce wskaźnika jej zapełnienia. Wyczyść obszar pod urządzeniem, gdzie znajduje się tacka ociekowa.

Szuflada na fusy kawowe:
Opróżniaj i czyść szufladę codziennie, gdy urządzenie jest włączone. Urządzenie wykrywa opróżnienie szuflady i resetuje sygnał jej zapełnienia tylko wówczas, gdy jest włączone. Inne czynności konserwacyjne należy wykonywać po wyłączeniu urządzenia i odłączeniu go od zasilania.

Czyszczenie kranika dozownika:
Kranik można częściowo zdjąć z urządzenia. Można go czyścić, płucząc w gorącej wodzie. Jeśli otwory dozownika wymagają dodatkowego czyszczenia, użyj wycioru do fajki, a następnie przepłucz kranik gorącą wodą.

Kranik można wypłukać, parząc kawę bez zapełniania pojemnika na zmieloną kawę. W ten sposób z urządzenia wydostaje się przez kranik tylko pewna ilość wody, nie kawa.Czyszczenie pojemnika na mleko:
Ważne jest, aby czyścić pojemnik co tydzień lub po każdym spienieniu mleka. (ze względów higienicznych i w celu zapewnienia idealnej konsystencji spienionego mleka). Pojemnik na mleko można myć w zmywarce. 
 

Komora na zmieloną kawę:
Jeśli często korzystasz ze zmielonej kawy, czyść komorę co tydzień. Za pomocą szczoteczki usuń pozostałości i osady kawy. Nie wlewaj żadnych płynów do lejka na ziarna kawy ani do komory na zmieloną kawę.

Lejek na ziarna kawy:
Niektóre rodzaje kawy mielonej mogą blokować lejek kawy wewnątrz urządzenia. Aby zapobiec zatkaniu lejka kawy, należy czyścić go raz w tygodniu. Wyczyść lejek kawy za pomocą uchwytu łyżki. Położenie lejka kawy — patrz ilustracja poniżej.

 


Moduł parzenia:
Moduł należy czyścić za każdym napełnieniem lejka na ziarna kawy, jednak nie rzadziej niż raz w tygodniu. Przed wyjęciem modułu parzenia upewnij się, że urządzenie jest wyłączone.
Wypłucz moduł w letniej wodzie i ostrożnie wyczyść górny filtr. Oczyść również wnętrze urządzenia miękką, wilgotną ściereczką.

Podczas płukania modułu spłukaniu ulega część smaru. Jeśli moduł jest często czyszczony, należy go również często smarować.

 

Porada eksperta: „Trudno dostępne miejsca, w szczególności dozownik pary i kranik dozownika kawy, najlepiej czyścić za pomocą wycioru do fajki” 

Porada eksperta: „Ze względów higienicznych wszystkie części urządzenia mające kontakt z mlekiem należy po każdym użyciu dokładnie przepłukać gorącą, bieżącą wodą. Zanurzenie części w ciepłej wodzie pomoże usunąć zanieczyszczenia. Elementy umyte w płynie do mycia naczyń należy dokładnie wypłukać. Pozostałości mydła lub płynu do mycia naczyń mogłyby spowodować brak piany podczas spieniania”.

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?