Pytanie

Czy można dostosować temperaturę kawy?

Odpowiedź

Tak, można dostosować temperaturę kawy. Temperaturę można ustawić na wartość HIGH/NORMAL/LOW (wysoka/normalna/niska). Wejdź do menu programowania, aby zmienić ustawienie temperatury.

Podczas parzenia niemal nie występują straty ciepła, w związku z czym temperatura kawy z ekspresu wynosi około 81–85°C. Jednak czynniki zewnętrzne mogą wpłynąć na szybkość stygnięcia kawy.

Czynniki wpływające na temperaturę kawy:

  • Największy wpływ na temperaturę kawy ma filiżanka lub szklanka, w której jest podawany napój. 
    W zależności od tego, czy używana jest nagrzana filiżanka, cienko- lub grubościenna szklanka czy kubek o podwójnych ściankach, temperatura może opaść o 5 do 15°C. Optymalna temperatura kawy w filiżance wynosi 67°C. Zalecamy rozgrzanie filiżanki przez przepłukanie jej gorącą wodą. Wpłynie to znacząco na temperaturę kawy. 

  • Również dodanie mleka lub jego przetworów może obniżyć temperaturę kawy.
    Z drugiej strony nie należy dodawać do kawy zbyt gorącego mleka. Zwłaszcza spienione mleko nie powinno mieć temperatury wyższej niż 55°C. Optymalna temperatura spienionego mleka wynosi 40–45°C. W wyższej temperaturze białka mleka koagulują i piana opada. Niezależnie od tego, czy dodano ciepłego czy zimnego mleka, temperatura kawy nieco opadnie. 

     

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?