Pytanie

Dlaczego krążki kawowe nie zawsze mają taką samą konsystencję?

Odpowiedź

Konsystencja krążków kawowych zależy od rozmaitych czynników. Jest to związane z ustawieniami urządzenia i nie świadczy bezpośrednio o uszkodzeniu urządzenia. 

W następujących sytuacjach krążki kawowe są wodniste lub w pojemniku na fusy kawowe znajduje się dodatkowa ilość wody:

 1. Podczas pierwszego użycia
  Podczas pierwszych 2–3 cykli parzenia kawy system automatycznego dozowania nadal się dostosowuje. Zaparz kilka filiżanek kawy, aby urządzenie się przystosowało. 

 2. Podczas regularnego użytkowania
  1. Po zmianie mieszanki ziaren kawy lub dostosowaniu ustawienia młynka. Zaparz kilka filiżanek kawy, aby urządzenie się przystosowało.
  2. Po zakończeniu cyklu automatycznego płukania/czyszczenia pewna ilość wody przedostaje się do pojemnika na fusy kawowe. 
  3. W przypadku modelu GranBaristo i parzenia napoju pod niskim ciśnieniem, np. Americano, Cafè Crema i zwykłej kawy. Krążki kawowe zawsze będą mokre. 

 3. W przypadku zmiany ustawień urządzenia
  Zmiana ustawień urządzenia wpływa na smak kawy i konsystencję krążków kawowych. Wypróbuj różne ustawienia, aby uzyskać odpowiedni smak kawy. Na przykład delikatnie zmień ustawienia młynka (na drobniejsze) lub ilości kawy (mniej) i spróbuj ponownie.
  • Grube ustawienie mielenia skutkuje słabszą kawą i bardziej wodnistym krążkiem kawowym.
  • Większa ilość kawy skutkuje słabszą kawą i bardziej wodnistym krążkiem kawowym.
  • Słabsze ustawienie aromatu skutkuje bardziej wodnistym krążkiem kawowym.
  • W przypadku parzenia kawy amerykańskiej krążki są zawsze mokre, ponieważ kawa amerykańska nie jest parzona pod wysokim ciśnieniem.

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?