Otázka

Objevují se při nebo po použití přístroje nějaké vedlejší účinky?

Odpověď

Pokud přístroj používáte v souladu s uživatelskými pokyny, neměly by se žádné vážné vedlejší účinky objevit. Určité nepatrné reakce pokožky (zarudnutí a zahřívání) se vyskytovat mohou.

Zarudnutí: Slabé až střední zarudnutí ihned po ošetření je běžné a neškodné a rychle zmizí.

Zahřívání: Je možné, že budete při ošetřování pociťovat teplo, svědění, pálení nebo brnění. To je však normální a tyto pocity ihned po ošetření odezní.

Vzácné vedlejší účinky:

 • Nesprávné používání přístroje, jako třeba použití příliš vysokého nastavení, může mít za následek nepříznivou reakci pokožky, např. zarudnutí, popálení a/nebo změnu barvy. Tomu můžete předcházet snížením intenzity, jakmile bude pocit nepříjemný. Pokud tyto reakce do tří dnů nezmizí, doporučujeme navštívit lékaře. Před dalším ošetřením pak počkejte, dokud se pokožka zcela neuzdraví a nastavte intenzitu světla na nižší úroveň.
 • Změna barvy pleti se vyskytuje velmi zřídka a projeví se jako tmavší nebo světlejší skvrna v porovnání s okolní pokožkou. To je způsobeno použitím příliš vysoké intenzity světla pro barvu vaší pokožky. Pokud změna barvy nezmizí do dvou týdnů, doporučujeme navštívit lékaře. Zbarvenou oblast neošetřujte, dokud zbarvení nezmizí a pokožka nezíská zpět svou přirozenou barvu.
 • Velmi zřídka se také může objevit kožní infekce nebo zánět, což může být způsobeno použitím přístroje na poranění nebo říznutí žiletkou, existujíci ranky nebo zarostlé chloupky.
 • Při ošetření nebo po něm se může občas vyskytnout silná bolest:
  pokud jste přístroj použili na neoholenou pokožku;
  pokud přístroj používáte s příliš vysokou intenzitou světla pro barvu vaší pokožky;
  pokud opakovaně vysíláte záblesky na stejné místo;
  pokud přístroj používáte na otevřená poranění, záněty, infekce, tetování, popáleniny atd.
 • Pečlivě si, prosím, přečtěte uživatelskou příručku, zvláště seznam kontraindikací, a vždy se řiďte zde uvedenými pokyny.

Přílohy

Název souboru
Velikost souboru
Datum souboru
Jazyk
5.85 MB
2017-09-28
Čeština

Našli jste v tomto dokumentu odpověď na svůj dotaz?

Ano Ne Nutno vyzkoušet

Vaše komentáře budou použity pouze pro vylepšení často kladených otázek. Chcete-li kontaktovat zástupce společnosti Philips, použijte prosím možnosti kontaktu uvedené na stránce podpory produktu.