Pytanie

Jak korzystać z pozycji opiekacza?

Odpowiedź

Pozycja opiekacza to idealne rozwiązane do opiekania i zapiekania w tym samym czasie. Pozycja opiekacza może również służyć do przygotowywania różnego rodzaju „otwartych” kanapek na ciepło, np. z jajkiem, pomidorami, papryką i/lub krążkami cebuli przykrytymi serem. Górna płytka opiekająca nie powinna stykać się z jedzeniem.

 

Jak korzystać z pozycji opiekacza:

 1. Otwórz grill do połowy, a następnie ustaw go w pozycji opiekacza (rys. 1).
 2. Połóż talerz lub tackę na tłuszcz pod rowkiem ociekowym otworu w celu zbierania tłuszczu lub soku (rys. 2).
 3. Połóż jedzenie na środku dolnej płytki opiekającej. Aby zamknąć urządzenie, ustaw górną płytkę opiekającą w pozycji pionowej (1), a następnie ją przenieś ją do pozycji poziomej (2). (Rys. 3) 
  Uwaga:
  górna płytka opiekająca nie powinna dotykać jedzenia.
 4. Otwórz urządzenie po upływie wymaganego czasu opiekania. Czas opiekania zależy od rodzaju składników, ich grubości oraz indywidualnych upodobań. W poniższej tabeli przedstawiono zalecane czasy opiekania (pozycja C oznacza pozycję opiekacza).
 5. Do usuwania składników z urządzenia używaj drewnianej lub plastikowej łopatki. 
  Uwaga: nie używaj metalowych, ostrych ani szorstkich przyborów kuchennych.
 6. Jeśli chcesz przygotować następną partię pożywienia, usuń z płytek nadmiar tłuszczu za pomocą kawałka papierowego ręcznika.
 7. Aby kontynuować pieczenie na grillu w pozycji opiekacza, umieść następną porcję jedzenia na dolnej płytce opiekającej i opuść górną płytkę opiekającą, aby zamknąć urządzenie, gdy wskaźnik temperatury/gotowości do pracy zgaśnie. 

   Rys. 1  Rys. 2  Rys. 3

 

Tabela żywności:

 

Czy ten dokument odpowiada na zadane pytanie?

Tak Nie Najpierw muszę spróbować

Prosimy o Twoją opinię na temat sekcji Często zadawane pytania. Co mogliśmy zrobić, aby udzielić lepszej odpowiedzi na Twoje pytanie?